03 secrets doctors wont tell doc 1200x480Соціальна медична програма профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань «Херсонщина обирає здоров’я», яку запровадили в 2018 році Спілка жінок Херсонщини, Благодійний фонд Євгена Рищука, Медичний Центр «Taurt Medical» спільно з партнерами Тойота Центр «Хе­рсон» і Херсонським обласним онкодиспансером – унікальна ініціатива по-справжньому небайдужих людей, покликана допомогти мешканцям віддалених сіл, селищ і містечок отримати кваліфіковану лікарську допомогу, виявити патології на ранніх стадіях.

 

Ця програма вже охопила Каланчацький та з 16 лютого втілюється в Чаплинському районі. Жителі Олешківського району також у 2019 році зможуть відвідати безоплатні прийоми лікарів у своєму населеному пункті.

Програма в дії

З 27 жовтня 2018 по 26 січня 2019 року програма «Хе­рсонщина обирає здоров’я» діяла на теренах Каланчацького району. Протягом цього часу якісне обстеження пройшли більше 350 сільських мешканців району: 179 жінок та 174 дитини. Лікарями було виявлено 4 випадки онкологічних захворювань у жінок, 3 з них – на ранній стадії, а отже, ці жінки мають надію на швидке та повне одужання.

Втішно, що відповідальні батьки практично у кожному селі вишиковувалися в чергу на огляд до педіатра. Ще один значний блок роботи - консультації батьків - набув неабиякої популярності. Питання прикорму, правильного харчування та гігієни, повноцінного розвитку, щеплень, алергій – усе це цікавить батьків якнайбільше. І завдяки фаховим консультаціям педіатра кожен з них повертався додому з потрібною інформацією. На додачу - діти йшли з оглядів з пам’ятними подарунками від Благодійного фонду Євгена Рищука.

З лютого програма впроваджується в Чаплинському районі. Виїзди мобільних бригад до сіл Надеждівка, Долинське, Хрестівка та Новонаталівка анонсовані найпершими.

Увага до здоров’я продиктована

часом

«У державі йде реформування багатьох галузей, у тому числі й медицини. У цей перехідний період ми не могли залишити без уваги той факт, що Херсонщина – в першій трійці сумного лідерства на онкозахворювання. І це в той час, як у містах, де є усі можливості відвідувати лікарів, жінки просто ігнорують ранню діагностику. Тому ми вирішили обрати для програми «Херсонщина обирає здоров’я» саме віддалені райони, де належного медичного обладнання і фахівців просто немає. У Херсоні, який за показниками виявлення онкопатологій, перевищив середнє загальнодержавне число, ми зробили акцент на просвітницькій роботі громадськості. І в цьому є сенс, адже кожен включився у свою сферу роботи: медики надають якісні медичні послуги, Благодійний фонд підтримує ресурсом, а громадськість – веде активний діалог з населенням», - зауважує засновник Благодійного фонду, депутат Хе­рсонської обласної ради Євген Рищук.

Його думку розділила громадська активістка, голова Спілки жінок Херсонщини Ірина Ніколаєва:

«Сьогодні кожна жінка має приділити увагу власному здо­ров’ю. Це потрібно як їй, так і її рідним. Адже здорова мама – це щаслива сім’я. І по-іншому бути не може. Мабуть, символічно, що родину кожного з учасників програми, які засвідчили їй свою підтримку, свого часу не оминула онкологія. Ми всі знаємо, як важливо вчасно діагностувати хворобу, і щиро хочемо допомогти землякам».

Успіх –

у професіоналізмі

Якщо запитати кожного з пацієнтів, хто відвідав лікарів у рамках соціальної медичної програми «Херсонщина обирає здоров’я», чи прийшли б вони на прийом ще раз – ми б отримали схвальну відповідь. У цьому і є висока оцінка роботи усіх ланок програми.

Як відзначив головний лікар Медичного центру «Taurt Medical» Олексій Герман – головне, щоб кваліфікована медична допомога вчасно дійшла до пацієнта:

«Є елементарні речі, що дозволяють убезпечити себе від хвороби. Це – здоровий спосіб життя, увага до власного здоров’я, якісна контрацепція. Необхідно про це говорити, поя­снювати молоді. Також треба акцентувати, що жінки віком від 65 років знаходяться у групі ризику. Їм треба проходити медогляд хоча б один раз на рік. Тому лікарів не треба боятися, а навпаки – при найпершій можливості перевіряти стан власного здоров’я. Щодо впровадження програми, якщо нам разом вдасться врятувати хоча б одне життя – це все було недарма», - зауважив Олексій Герман.

Згідно з планом, у травні соціальна програма «Херсонщина обирає здоров’я» буде діяти в Скадовському районі, згодом – у Олешківському: слідкуйте за афішами у вашому населеному пункті! Жінки та діти зможуть пройти безоплатне медичне обстеження у кваліфікованих лікарів з обласного центру. Лікарі-педіатри проводитимуть консультативний прийом, оглянуть дітей віком від 0 до 18 років. Акушери-гінекологи здійснюватимуть прийом (консультації, огляд, забір аналізів) пацієнток від 18 років. Періодично прийом вестиме лікар-ендокринолог. Прийом у лікаря та забір аналізів безоплатні!

Для довідки: Щорічно в Хе­рсонській області виявляється понад 4 тис. нових випадків захворювання на рак. Станом на 1 січня 2019 року на обліку в обласному канцер-реєстрі перебуває 29659 хворих на рак – це майже 3% від усієї кількості мешканців області. Це не просто страшні цифри, це одна з найбільших і медичних, і соціа­льних проблем в Україні, та на Херсонщині зокрема. Захворюваність і смертність від раку постійно зростають через несприятливу екологічну ситуацію та багато інших факторів. Однією з причин високого рівня смертності є пізнє виявлення недуги.

Ксенія Гойда